Przenośniki do zboża

Urządzenia dla przemysłu i rolnictwa

POM Kalisz (www.pomkalisz.pl) to renomowana firma, specjalizująca się w dostarczaniu wysokiej jakości maszynerii dla rolnictwa oraz przemysłu. Istnieją oni z powodzeniem na rynku już od ponad 60 lat, nieustannie rozwijając swoją działalność i rozbudowując ofertę. Wciąż podążają za nowościami pojawiającymi się w ich branży, aby zapewniać klientom innowacyjne rozwiązania, spełniające obecne standardy. W swojej pracy łączą tradycję z nowoczesnością, dostarczając Państwu urządzenia dopracowane pod każdym względem. Z pewnością posłużą one bez zarzutu przez niezwykle długi czas.

Oferta firmy POM Kalisz jest bardzo rozbudowana, ponieważ starają się oni zapewnić swoim klientom jak najwięcej użytecznych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych produktów jest podnośnik kubełkowy, pozwalający transportować sypkie materiały. Ponadto, podobną funkcję może również spełniać dostępny u nich przenośnik ślimakowy. W asortymencie nie brakuje także redlerów, rozdzielaczy, koszy zasypowych, rur technologicznych, cyklonów czy zasuw uniwersalnych. Co więcej, mogą oni także wykonać dowolne urządzenie przemysłowe na specjalne życzenie klienta, według dostarczonych przez niego specyfikacji.

Podnośniki kubełkowe

http://www.pomkalisz.pl/przenosniki-kubelkowe.html
Dzięki podnośnikowi kubełkowemu (zwanemu także niekiedy czerpakowym), można wygodnie i szybko przenosić towary sypkie w kierunku pionowym. Przydaje się on więc w fabrykach i magazynach, gdzie pracuje się z takimi materiałami jak sól, pasza, cukier, mąka, pelet, zboże, miał węglowy czy nawóz sztuczny. Wykonany zostaje z wyjątkowo solidnej stali, a w celu dodatkowego wzmocnienia, zostaje jeszcze pokryty cynkiem. Dzięki temu, urządzenie jest odporne na korozję oraz kwasy. Zostanie wykonane specjalnie dla Państwa, więc będzie dopasowane pod konkretne wymagania i zapotrzebowania. Wydajność może sięgać od 5 aż do 200 t/h.

Podnośniki kubełkowe marki POM Kalisz posiadają napędy najlepszych producentów, takich jak SEW czy NORD. Ich przekładnie zawsze zostają dopasowane odpowiednio do wysokości podnoszenia oraz wydajności. Urządzenia te mogą sięgać aż 70 metrów, ale warto wiedzieć, że w takim przypadku niezbędna jest konstrukcja wsporcza. Dużą ich zaletą jest bez wątpienia fakt, że zużywają mniej energii elektrycznej niż inne maszyny transportowe. Są też bezpieczne w użytkowaniu, dlatego nie trzeba posiadać specjalnych kwalifikacji, aby je bez trudu obsługiwać. Ponadto, podnośniki kubełkowe wyróżniają się szczelnością, łatwym czyszczeniem oraz dowolną regulacją pasa.

Przenośniki ślimakowe

http://www.pomkalisz.pl/przenosniki-slimakowe.html
POM Kalisz produkuje także między innymi przenośniki ślimakowe korytowe. Posiadają one walcowaną wstęgę T-414, która umożliwia transportowanie takich materiałów jak zboża, popiół, cement i nie tylko. Mogą sięgać 16 metrów i charakteryzować się wydajnością od 6 do 30 t/h. Będą przystosowane do określonych wymogów danego klienta, aby otrzymał dokładnie taki produkt, jakiego potrzebuje. Urządzenie to może być dodatkowo ocynkowane, a także posiadać niestandardowy napęd lub zmodyfikowany zsyp i wsyp.

Kolejnym wariantem jest przenośnik ślimakowy rurowy, wyposażony w walcowaną wstęgę T-414/1. Jego wydajność mieści się w przedziale 6-45 t/h, a długość 16 metrów. Dzięki temu urządzeniu, można bezproblemowo transportować materiały sypkie w kierunku ukośnym. Co więcej, wykonane w pomniejszonej formie, mogą również być używane jako dozowniki w paczkowniach. Dzięki temu, że w przenośnikach ślimakowych rurowych zamontowane zostają dwurzędowe łożyska baryłkowe, wyróżniają się one wyjątkowo długim czasem bezawaryjnej pracy.

Przenośniki łańcuchowe

Przenośnik łańcuchowy, zwany również często redlerem, sprawdza się rewelacyjnie w sytuacji, gdy nie ma możliwości zastosowania urządzeń paskowych ani taśmowych. Można dzięki nim transportować materiały sypkie o bardzo różnorodnych strukturach (np. pasze, zboża, trociny, otręby, zrębki, granulaty czy nasiona oleiste) na krótkich odcinkach (maksymalnie 60 metrów). Często spotyka się je w magazynach, mieszalniach pasz, silosach, młynach i nie tylko. Jako że przenośniki łańcuchowe marki POM Kalisz zostają wykonane z solidnych materiałów, są niesamowicie trwałe i wydajne.

Jest to polski producent ceniony nie tylko na rynku krajowym, ale również międzynarodowym. Ich urządzenia są bowiem eksportowane do wielu krajów Unii Europejskiej, a także np. do Brazylii, Rosji, Chile, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i nie tylko. Liczne firmy związane z przemysłem, produkcją żywności oraz rolnictwem cenią ich jako godnego zaufania partnera biznesowego, który dostarcza nowoczesne i praktyczne rozwiązania w atrakcyjnych cenach.


Panel logowania

Szybki sposób na dodawanie komentarzy i opinni

Nie masz konta? Zarejestruj


Pawilony


Szybki kontakt
Powiązane artykuły

© Portal rolniczy